کشف جسدی در اجاق گاز صنعتی دو شعله جنجال برانگیز شد

همانطور که می دانید اجاق گاز صنعتی دو شعله به وسایل آشپزخانه اطلاق می شود که مستقیماً توسط سوخت های گازی مانند گاز مایع، گاز مصنوعی و گاز طبیعی گرم می شوند.

محبوبیت آن برای همه شناخته شده است، اما دیدن یک مفهوم مشترک دشوار است. درست مانند اجاق های هیزم، اجاق گاز نفتی، اجاق گاز گندله زغال سنگ و غیره. با توجه به منبع گاز، اجاق گازها به طور عمده به اجاق گاز مایع، اجاق گاز و اجاق گاز طبیعی تقسیم می شوند.

با توجه به نقطه کانونی می توان آن را به یک نقطه کانونی، نقطه کانونی دوگانه و نقطه کانونی چندگانه تقسیم کرد.

۱- با توجه به گاز قابل استفاده، می توان آن را به اجاق گاز مصنوعی، اجاق گاز طبیعی و اجاق گاز مایع تقسیم کرد .

۲- با توجه به تعداد مشعل ها می توان آن را به اجاق گاز تک سر (تک چشمی)، اجاق گاز دو سر (دو چشمی) و اجاق گاز چند سر (چند چشمی) تقسیم کرد.

۳- با توجه به روش های احتراق و کنترل، می توان آن را به اجاق گازهای سرامیکی پیزوالکتریک، اجاق گازهای گاز الکترونیکی پالس الکتریکی و اجاق گاز با دستگاه های محافظ شعله تقسیم کرد.

۴- با توجه به روش احتراق، می توان آن را به اجاق گاز اتمسفر و اجاق گاز مادون قرمز تقسیم کرد.

اجاق گاز

۵- با توجه به عملکرد، می توان آن را به اجاق گاز، کباب پز، اجاق گاز، اجاق گاز و پلوپز و غیره تقسیم کرد.

۶- با توجه به مواد پوسته، می توان آن را به تمام اجاق گاز استنلس استیل ، اجاق گاز لعابی و اجاق گاز چدنی (اجاق گازهای چدنی در حال حاضر تمایل به حذف شدن)، شیشه سکوریت، سرامیک تقسیم کرد.

۷- با توجه به شکل ساختاری، می توان آن را به اجاق گاز رومیزی، زمینی، تعبیه شده (منبت کاری) تقسیم کرد.

۸- با توجه به روش پخت می توان آن را به نوع مستقیم، نیمه مستقیم و اجاق گاز غیر مستقیم تقسیم کرد.

هنگامی که اجاق گاز کار می کند، گاز از لوله ورودی وارد اجاق گاز می شود و پس از تنظیم شیر گاز (کاربر آن را از طریق شستی تنظیم می کند) وارد مشعل می شود و در عین حال بخشی از هوا را مخلوط می کند.

این قسمت از هوا را هوای اولیه می نامند این گازهای مخلوط از سوراخ آتش توزیع کننده آتش خارج می شوند و توسط دستگاه احتراق مشتعل می شوند و شعله ایجاد می کنند (هوای لازم برای احتراق را هوای ثانویه می گویند) و این شعله ها برای گرم کردن ظروف پخت و پز قرار داده شده بر روی پایه قابلمه استفاده می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.